Otváracie hodiny:
podľa objednávok
  • Po-Pia: 9:00 - 18:00
  • So-Ne: ZATVORENÉ

Masáž nôh

Masáž nôh si môže človek urobiť aj sám, ale určite lepší efekt sa dosiahne, ak vám nohy masíruje skúsený a odborne vyškolený človek. Okrem toho je takáto masáž príjemnejšia. Účinok masáže je mnohostranný. Predovšetkým urýchľuje obeh krvi a najmä lymfy. Masážou sa zrýchli aj odstraňovanie rôznych škodlivín z organizmu a zlepší sa výživa masírovaných tkanív. Pri masáži sa uvoľňuje v tkanivách látka príbuzná histamínu, ktorá spôsobuje rozšírenie ciev a tým aj dôkladnejšie prekrvenie.

Klasická masáž nôh:

Pôsobí predovšetkým na kožu. Zvláčni ju, zvýši jej pružnosť a odolnosť proti zmenám teploty, počasia, aj proti odreninám. Spôsobuje zohriatie kože a zrýchlenie krvného obehu. Pôsobí tiež na svaly, pripravia sa ňou najvhodnejšie podmienky pre ich správnu činnosť. Svaly sa dobre prekrvia, škodlivé látky sa odplavia, upraví sa svalové napätie. Masáž nôh pôsobí na celý organizmus ako balzam.

Reflexná masáž nôh:

Reflexná masáž je založená na teórii receptorov. Na všetkých zakončeniach ľudského tela existujú reflexné plôšky odpovedajúce príslušným orgánom tela. Na plôškach chodidiel sú reflexné plôšky celého tela. Táto jednoduchá, neškodná, liečivá, rýchla a objektívna metóda funguje tak, že pri tlaku na určité miesto v zóne chodidla pocítime bolesť. Toto miesto následne stimulačným, alebo tlmivým hmatom aktivujeme, pri ktorom bolesť následne ustúpi. Reflexnou masážou odhaľujeme zdravotné problémy, pomáhame ich liečiť a udržiavame celkový dobrý fyzický a psychický stav organizmu. Diagnostika disharmónie v tele a následná terapia nepredstavuje pre organizmus takmer žiadne vedľajšie účinky, nijako nezaťažuje telo a zároveň stimuluje náš prirodzený obranný a samoliečebný potenciál. Reflexná masáž je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny, je možné liečiť celé telo a celé desiatky chorôb. Masáž môže byť bolestivá, uvoľňujúca, relaxačná ale zároveň veľmi príjemná. Predovšetkým pomáha telu vylúčiť škodlivé látky z tela.